Esenyurt petek temizliği

Esenyurt petek temizliği faydaları ve zararları ?

Bu makalemizde sizlere petek temizliği fayda ve zararları hakkında bilgi vermeye çalışacağım

Öncelikli olarak Petek temizliği faydalarından bahsedelim :

Petek diğer ismi radyatör ısıtma sistemlerinde bulunduğu ortama içinden gecen sıcak sunun yardımı ile ısıtmaya yarayan bir elemandır kombi doğalgaz,ın içinde yanması ile suyu ısıtır ve peteklerin içine pompa yardımı ile yönlendirir bu sayede petekler ısınır ve peteklerin içinde bulunan hava kanalların,dan da hava geçer ve bulunduğu ortamın havasını ısıtır.

Genel

olarak sizinde anlayabileceğiniz şekilde peteklerin nasıl çalıştığını en basit şekilde anlatmaya çalıştım.

Peteklerin içinde bulunan ince su kanalları suyun zamanla ısınıp soğuması ve metallerin aşınarak suya karışmasına ve bu durumda da su kanallarının dibine birikmesi ve kanalların tıkanmasına neden olur.

esenyurt petek temizligi

esenyurt petek temizligi

Aşağıda ki görselde göreceğiniz gibi

Yanda ki görselde göründüğü gibi birikmiş tortu ve camur artıkları petegin su kanallarını tıkamış ve su içinden geçemiyor bu durum peteğin vermesi gereken ısıyı verememesine neden oluyor

bu durum sizin kombiyi kaç derece de yakarsanız yakın odanızın yeteri kadar ısınmamasına neden oluyor

Makina ile petek temizliği yaptırdığınız zaman içine koyduğumuz kimyasal ilaç ile peteklerin içinde birikmiş tortu ve pislikler yumuşuyor ve tazzikli su yardımı ile içinden çıkartıyoruz ve suyun geçiş kanallarını açıyoruz

Petek Temizliği

Düzenli kombi bakımı ve petek yıkama işlerini yaptırmanız şizin yararınıza yüksek faturalar ödeyip istediğiniz ısıya ulaşamıyorsanız firmamızdan yardım alabilirsiniz 2017 yılının çok soğuk geçeceğini ve kış bastırmadan petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız bizi arayarak randevu alabilirsiniz..

Esenyurt petek temizligi nin zararlarından bahsedelim :

Petek temizliğinin zararları aslında zararları demek yanlış olur ? Çünkü petek temizliğinin yanlış ve acemi işini bilmeyen ustaların yanlış kimyasal ve yanlış ekipmanlarla bilinçsizce yapılmasıdır.

Bakım

Yani peteklerin içine katılan ilaçların merdiven altı tabirle nereden ğeldiği belli olmayan kimyasallarla temizlik yapmaları ve bunun sonucu petekleri patlatmasıdır.

Yanlış kullanılan petekler ve yanlış uygulamaların neticesinde insanlar maduriyet yaşamaktadır .

Bu gibi durumlara düşmemek için yanlış ve bilgisiz kişilerden medet ummayın ve işinde uzman ve kurumsal hizmet veren firmalardan yardım alın